Krakowski Dom AukcyjnyV Aukcja Dzieł Sztuki
WIERCIAK Zygmunt
LOT 23 | ID: 006023 |
WIERCIAK Zygmunt BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Przegląd wojsk |
Technika: | olej, karton zdublowany na płótno |
Wymiary: | 69,4 x 93,5 cm 83 x 107 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: “Zyg.Wierciak.” OPIS PRACY: “Przegląd wojsk” Zygmunta Wierciaka jest obrazem o podwójnej wartości - zarówno artystycznej, jak i historycznej. Przedstawia on grupę żołnierzy wojsk polskich w strojach datowanych odpowiednio od końca XVII do pierwszej ćwierci XX wieku, wśród których znalazła się m.in. zbroja z paradnymi skrzydłami husarskimi czy mundury z czasów XIX-wiecznych powstań narodowych. Praca namalowana jest w nurcie realistycznym. Warto zwrócić uwagę na bardzo podobne fizjonomie wojów, dzięki którym można wnioskować, że artysta malował swój obraz z natury, a pozował mu cały czas ten sam model. |
Cena wywoławcza: | 5000 zł |
Cena uzyskana: | 6600 zł |