VII Aukcja Dzieł Sztuki | Wlastimil Hofman (24 II 2021)

LOT 6
ID: 007006

Tytuł:Księga pamiątkowa Wlastimila Hofmana
Technika:Album z wklejonymi szkicami artysty, reprodukcjami prac, fotografiami Wlastimila Hofmana, jego rodziny i przyjaciół, wpisami pamiątkowymi, kolekcją poświęconą TS "Wisła" i wycinkami z gazet
Wymiary:48 dwustronnych kart, każda o wymiarach: 39,5 x 28,5 cm
Szerokość grzbietu: 5,5 cm
PROWENIENCJA:
- kolekcja Heleny Fliszewskiej.

Więcej o księdze pamiątkowej w artykule na podstronie [ZOBACZ]

Szczegółowy opis zawartości księgi:
- szkice i rysunki (24) sygnowane przez Wlastimila Hofmana
- autografy (ok. 50), w tym m.in. podpisy Jacka Malczewskiego, Tadeusza Makowskiego, Marcina Samlickiego oraz Witolda Lutosławskiego
- fotografie-reprodukcje obrazów Wlastimila Hofmana (70)
- fotografie (146), w większości rodzinne (w tym 32 z Wlastimilem Hofmanem), poza tym m.in. 13 zdjęć zawodników TS "Wisła"
- wycinki z gazet z artykułami na temat Wlastimila Hofmana i/lub reprodukcjami jego obrazów oraz pocztówki, niektóre opatrzone sygnaturą artysty
- wycinki z gazet z artykułami na temat TS "Wisła".
Braki zauważono na kartach: 3 (recto oraz verso), 4 (v), 5 (r, v), 6 (v), 7 (v), 12 (v), 19 (v), 20 (v), 26 (r), 27 (r), 31 (r), 32 (v), 33 (v), 34 (r, v), 35 (v), 39 (v), 40 (r, v), 41 (r), 42-46 (r, v), 48 (r, v). Karty 36, 37, 38, 47 puste.
Cena wywoławcza:35000 zł
Cena uzyskana:39500 zł