Krakowski Dom Aukcyjny®XII Aukcja Dzieł Sztuki
14 grudnia (wtorek) 2021 - godz. 19.00 Hotel Holiday Inn |
Kraków - Starowiślna 14,
SIWECKI Alojzy
LOT 58 | ID: 012058 |
SIWECKI Alojzy BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Motyw z kotłowni II (1968) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 130 x 100 cm |
| sygnowany p.d.: "ASiwecki | 68" na odwrocie autorski opis: "A. SIWECKI | MOTYW Z KOTŁOWNI II" OPIS OBRAZU: W prezentowanej pracy robotnicy są tylko elementami kompozycji, której właściwy szkielet budują instalacje kotłowni. Obraz charakteryzuje się nasyconą gamą barwną i bogatą fakturą kładzionej szpachlą farby. Dominantę stanowią usytuowane w lewych górnych rogach obrazów fragmenty tablic z hasłami, które w ówczesnych czasach często występowały w zakładach robotniczych. Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. | |
| Cena wywoławcza: | 3000 zł |
| Cena uzyskana: | 3000 zł |