XII Aukcja Dzieł Sztuki

14 grudnia (wtorek) 2021 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Kraków - Starowiślna 14,
2
-14 grudnia 2021 - godz. 10.00-18.00

zaloguj się Zaloguj i złóż zlecenie aukcyjne

Licytacja live na portalu

SIWECKI Alojzy

SIWECKI Alojzy
LOT 58
ID: 012058

SIWECKI Alojzy BIOGRAFIA

Tytuł:Motyw z kotłowni II (1968)
Technika:olej, płótno
Wymiary:130 x 100 cm
Uwagi:sygnowany p.d.: "ASiwecki | 68"
na odwrocie autorski opis: "A. SIWECKI | MOTYW Z KOTŁOWNI II"

OPIS OBRAZU:
W prezentowanej pracy robotnicy są tylko elementami kompozycji, której właściwy szkielet budują instalacje kotłowni. Obraz charakteryzuje się nasyconą gamą barwną i bogatą fakturą kładzionej szpachlą farby. Dominantę stanowią usytuowane w lewych górnych rogach obrazów fragmenty tablic z hasłami, które w ówczesnych czasach często występowały w zakładach robotniczych.

Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:3000 zł