Krakowski Dom Aukcyjny®XIII Aukcja Dzieł Sztuki
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
LOT 11 | ID: 013011 |
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA | |
Tytuł: | W parku |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 26 x 36 cm 39,5 x 49,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA"
OPIS PRACY: Dekoracyjne, wyróżniające się wrażliwością na kolor i niuanse światłocieniowe obrazy Bronisławy Rychter-Janowskiej cieszą się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów. Pejzażowa kompozycja "W parku" z charakterystycznym dla artystki, subtelnym sztafażem jest interesująca pod względem użytej przez artystkę gamy barwnej, opartej przede wszystkim na bogactwie odcieni fioletu oraz zieleni. Warto również zwrócić uwagę na mistrzostwo, z jakim Bronisława Rychter-Janowska oddała ciepłe promienie słońca przeświecające przez gęste korony drzew na parkową alejkę. |
Cena wywoławcza: | 10000 zł |
Cena uzyskana: | 18000 zł |