XIII Aukcja Dzieł Sztuki (16 III 2022)

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
LOT 11
ID: 013011

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA

Tytuł:W parku
Technika:olej, tektura
Wymiary:26 x 36 cm
39,5 x 49,5 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany l.d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA"

Dekoracyjne, wyróżniające się wrażliwością na kolor i niuanse światłocieniowe obrazy Bronisławy Rychter-Janowskiej cieszą się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów.
Pejzażowa kompozycja "W parku" z charakterystycznym dla artystki, subtelnym sztafażem jest interesująca pod względem użytej przez artystkę gamy barwnej, opartej przede wszystkim na bogactwie odcieni fioletu oraz zieleni.
Warto również zwrócić uwagę na mistrzostwo, z jakim Bronisława Rychter-Janowska oddała ciepłe promienie słońca przeświecające przez gęste korony drzew na parkową alejkę.
Cena wywoławcza:10000 zł
Cena uzyskana:18000 zł