XIII Aukcja Dzieł Sztuki

16 marca (środa) 2022 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Licytacja live na portalu

1-16 marca 2022 - godz. 10.00-18.00
12 marca 2022 (sobota) - godz. 10.00-13.00

LOT 65
ID: 013065

Tytuł:"Trzy wspomnienia" z cyklu "W cieniu budowli" (1971)
Technika:linoryt, flamaster, tusz, kredka, papier
Wymiary:50 x 35 cm
84,5 x 68,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "E. DWURNIK 71. | II"
Pieczęć autorska oraz numer "3636" p.d.
Opisany na odwrocie.

Prace Edwarda Dwurnika z cyklu "W cieniu budowli" stanowią formę komentarza odnoszącego się do współczesnej powstawaniu dzieł sytuacji społeczno-politycznej oraz zapis tego, jak sam malarz ówczesną rzeczywistość widział i odbierał.
W prezentowanej pracy "Trzy wspomnienia" (1971) Edward Dwurnik ukazał agresję, przemoc, krzyk i cierpienie, które dotykają ogrom społeczeństwa w imię zapędów politycznych jednostek.
Niezwykle silny wyraz kompozycji artysta uzyskał nie tylko przez samo przedstawienie, ale również dzięki różnorodności użytych technik i ekspresjonistycznym zabiegom formalnym: zastosowaniu silnej linii, kontrastowej kolorystyki oraz karykaturalnego przerysowania twarzy i dłoni ukazanych postaci.
Cena wywoławcza:15000 zł
Cena uzyskana:15000 zł