Krakowski Dom Aukcyjny®XIII Aukcja Dzieł Sztuki
ZAKRZEWSKI Roman
LOT 61 | ID: 013061 |
ZAKRZEWSKI Roman BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Portret kobiety w rubinowej sukni (1990) |
Technika: | akryl, płótno |
Wymiary: | 140 x 80 cm |
Uwagi: | Sygnowany i opisany na odwrocie: "’‧ R ‧ ZAKRZEWSKI ‧ | ‧ IX ‧ 1990 ‧ AKRYL ‧"
OPIS PRACY: W latach 80. oraz na początku lat 90. Roman Zakrzewski malował znamienne dla jego twórczości wizerunki kobiece w charakterystycznej konwencji - późniejsze obrazy były już bowiem bardziej realistyczne, subtelniejsze pod względem geometryzacji formy, malowane też w innej technice - olejnej. Wspomniane obrazy z ostatnich dekad XX wieku - do których grupy należy także oferowany "Portret kobiety w rubinowej sukni" (1990) - są interesujące artystycznie, wyraźnie uwidaczniają się w nich wpływy mistrza artysty - Jerzego Nowosielskiego. W prezentowanym obrazie Roman Zakrzewski zastosował kontrastową, ale trafnie przy tym zharmonizowaną kolorystykę, wykorzystując chłodniejsze, rubinowe odcienie w zestawieniu z ciepłą, kasztanową barwą, wyciszoną elementem delikatnego błękitu. |
Cena wywoławcza: | 30000 zł |
Cena uzyskana: | 33000 zł |