XIII Aukcja Dzieł Sztuki

16 marca (środa) 2022 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Licytacja live na portalu

1-16 marca 2022 - godz. 10.00-18.00
12 marca 2022 (sobota) - godz. 10.00-13.00

ZAKRZEWSKI Roman

ZAKRZEWSKI Roman
LOT 61
ID: 013061

ZAKRZEWSKI Roman BIOGRAFIA

Tytuł:Portret kobiety w rubinowej sukni (1990)
Technika:akryl, płótno
Wymiary:140 x 80 cm
Uwagi:Sygnowany i opisany na odwrocie: "’‧ R ‧ ZAKRZEWSKI ‧ | ‧ IX ‧ 1990 ‧ AKRYL ‧"

W latach 80. oraz na początku lat 90. Roman Zakrzewski malował znamienne dla jego twórczości wizerunki kobiece w charakterystycznej konwencji - późniejsze obrazy były już bowiem bardziej realistyczne, subtelniejsze pod względem geometryzacji formy, malowane też w innej technice - olejnej.
Wspomniane obrazy z ostatnich dekad XX wieku - do których grupy należy także oferowany "Portret kobiety w rubinowej sukni" (1990) - są interesujące artystycznie, wyraźnie uwidaczniają się w nich wpływy mistrza artysty - Jerzego Nowosielskiego.
W prezentowanym obrazie Roman Zakrzewski zastosował kontrastową, ale trafnie przy tym zharmonizowaną kolorystykę, wykorzystując chłodniejsze, rubinowe odcienie w zestawieniu z ciepłą, kasztanową barwą, wyciszoną elementem delikatnego błękitu.
Cena wywoławcza:30000 zł
Cena uzyskana:33000 zł