Krakowski Dom Aukcyjny®XIV Aukcja Dzieł Sztuki
10 maja (wtorek) 2022 - godz. 19.00 Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4 Licytacja live na portalu |
LOT 47 | ID: 014047 |
Tytuł: | Kwiat polny |
Technika: | kredka, ołówek, papier |
Wymiary: | 31,8 x 16,3 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d. monogramem "WH" PROWENIENCJA: – kolekcja prywatna, – dar od artysty. Rysunek dostępny w ofercie galeryjnej na stronie www.galeria-attis.pl OPIS PRACY: Natura stanowiła inspirację dla wielu artystów. Część z nich wykonywała studia poszczególnych gatunków roślin kompletując je w swoiste herbaria - najsłynniejszy zielnik w polskiej historii sztuki wyszedł spod ręki Stanisława Wyspiańskiego. Flora pełniła dużą rolę również w twórczości Wlastimila Hofmana. Prezentowany w katalogu rysunek "Kwiat polny" to zachwycające precyzją studium rośliny. |
Estymacja: | 1700 - 2600 zł |