XIV Aukcja Dzieł Sztuki | Wlastimil Hofman (10 V 2022)

LOT 47
ID: 014047

Tytuł:Kwiat polny
Technika:kredka, ołówek, papier
Wymiary:31,8 x 16,3 cm
Sygnowany l.d. monogramem "WH"

PROWENIENCJA:
– kolekcja prywatna,
– dar od artysty.

Rysunek dostępny w ofercie galeryjnej na stronie www.galeria-attis.pl

Natura stanowiła inspirację dla wielu artystów. Część z nich wykonywała studia poszczególnych gatunków roślin kompletując je w swoiste herbaria - najsłynniejszy zielnik w polskiej historii sztuki wyszedł spod ręki Stanisława Wyspiańskiego.
Flora pełniła dużą rolę również w twórczości Wlastimila Hofmana. Prezentowany w katalogu rysunek "Kwiat polny" to zachwycające precyzją studium rośliny.
Estymacja:1700 - 2600 zł