Krakowski Dom Aukcyjny®XIV Aukcja Dzieł Sztuki
10 maja (wtorek) 2022 - godz. 19.00 Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4 Licytacja live na portalu |
LOT 33 | ID: 014033 |
Tytuł: | Portret dziewczynki (Krystyny Chocianowicz) (1949) |
Technika: | ołówek, papier |
Wymiary: | 29,5 x 20,6 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Wlastimil | Hofman | 27/X 49" Opisany p.d.: "Szklarska Poręba" Widoczne dwa ubytki papieru przy prawej krawędzi podłoża (p.śr., p.d.). PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna, - zakup od artysty. Rysunek stanowi studium postaci dziewczynki, która została rok później przedstawiona na obrazie Wlastimila Hofmana "Wiosna" (1950) [ZOBACZ] PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 2000 - 3000 zł |