XIV Aukcja Dzieł Sztuki | Wlastimil Hofman (10 V 2022)

LOT 33
ID: 014033

Tytuł:Portret dziewczynki (Krystyny Chocianowicz) (1949)
Technika:ołówek, papier
Wymiary:29,5 x 20,6 cm
Sygnowany i datowany l.d.: "Wlastimil | Hofman | 27/X 49"
Opisany p.d.: "Szklarska Poręba"
Widoczne dwa ubytki papieru przy prawej krawędzi podłoża (p.śr., p.d.).

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna,
- zakup od artysty.

Rysunek stanowi studium postaci dziewczynki, która została rok później przedstawiona na obrazie Wlastimila Hofmana "Wiosna" (1950) [ZOBACZ]

Estymacja:2000 - 3000 zł