XX Aukcja Dzieł Sztuki (18 X 2022)

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA
LOT 57
ID: 020057

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA BIOGRAFIA

Tytuł:Narciarz
Technika:brzost (wiąz górski)
Wymiary:52,5 x 18 x 13,5 cm
Opisana na froncie podstawy: "HARCERSKIE MISTRZOSTWA | NARCIARSKIE | W ZAKOPANEM 19.II-24.II.46R. | NAGRODA | PAŃSTW. SZK. PRZEM. DRZEW. | ZAKOPANE."
Na spodzie podstawy sygnatura Państwowej Szkoły Przemysłu Drzewnego w Zakopanem: "PSPD" wpisane w tzw. "krzyżyk niespodziany".

Ujęta w opisie data "1946", stanowi moment ante quem dla datowania dzieła.

Więcej o rzeźbie w artykule na blogu [ZOBACZ]