Krakowski Dom Aukcyjny®XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki
WODZINOWSKI Wincenty
LOT 37 | ID: 028037 |
WODZINOWSKI Wincenty BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Krakowianka w chuście (1927) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 46 x 63,5 cm (w świetle passe-partout) 68 x 88 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "W. Wodzinowski | III 1927."
OPIS PRACY: Wincenty Wodzinowski w swoim malarstwie najczęściej poruszał tematykę związaną z życiem podkrakowskiej wsi, ukazując tamtejszych mieszkańców oraz ludową obyczajowość. Prezentowany portret został namalowany za pomocą pewnych pociągnięć pędzla i wyrazistych barw. Kobieta jest ubrana w ludowy strój krakowski, z kolei na głowie ma zawiązaną czerwoną chustę. Obraz stanowi swoistą manifestację tożsamości portretowanej osoby, która jest silnie związana z kulturą ludową. Praca porusza swoją autentycznością przekazu i wysokimi walorami artystycznymi . |
Cena wywoławcza: | 4600 zł |
Cena uzyskana: | 4600 zł |