XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki

29 czerwca (czwartek) 2023 - godz. 18.30

19-29 czerwca 2023 r., godz. 10.00-18.00

WODZINOWSKI Wincenty

WODZINOWSKI Wincenty
LOT 37
ID: 028037

WODZINOWSKI Wincenty BIOGRAFIA

Tytuł:Krakowianka w chuście (1927)
Technika:olej, tektura
Wymiary:46 x 63,5 cm (w świetle passe-partout)
68 x 88 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "W. Wodzinowski | III 1927."

Wincenty Wodzinowski w swoim malarstwie najczęściej poruszał tematykę związaną z życiem podkrakowskiej wsi, ukazując tamtejszych mieszkańców oraz ludową obyczajowość.

Prezentowany portret został namalowany za pomocą pewnych pociągnięć pędzla i wyrazistych barw. Kobieta jest ubrana w ludowy strój krakowski, z kolei na głowie ma zawiązaną czerwoną chustę. Obraz stanowi swoistą manifestację tożsamości portretowanej osoby, która jest silnie związana z kulturą ludową. Praca porusza swoją autentycznością przekazu i wysokimi walorami artystycznymi .
Cena wywoławcza:4600 zł
Cena uzyskana:4600 zł