XXXI Aukcja Dzieł Sztuki

20 września (środa) 2023 - godz. 18.30

7-20 września 2023 r., godz. 10.00-18.00

ŚRAMKIEWICZ Kazimierz

ŚRAMKIEWICZ Kazimierz
LOT 81
ID: 031081

ŚRAMKIEWICZ Kazimierz BIOGRAFIA

Tytuł:Port (1965)
Technika:olej, płyta
Wymiary:60 x 113 cm
73,5 x 126,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "1965. K. Śramkiewicz"
Lokalnie widoczne niewielkie uszkodzenia malatury.

W swoim malarstwie Kazimierz Śramkiewicz czerpał inspiracje z krajobrazu polskiego wybrzeża i szeroko rozumianej tematyki marynistycznej. Artysta wielokrotnie malował stary port na Motławie, widoki stoczni, portów oraz plaż.
Prezentowany obraz, ukazujący wypełniony statkami port morski, wpisuje się w główny nurt malarstwa tego twórcy. Starannie wykreślona kompozycja, syntetyczność zastosowanych form i swoista geometryzacja świata przedstawionego to elementy wyróżniające twórczość Kazimierza Śramkiewicza. W widoku tym artysta zastosował charakterystyczną dla siebie srebrzystą gamę barwną, którą poszerzył o ciepłe akcenty czerwieni i brązu.
Cena wywoławcza:7000 zł
Cena uzyskana:10000 zł