BOROWSKI Andrzej

BOROWSKI Andrzej
LOT 62
ID: 037062

BOROWSKI Andrzej BIOGRAFIA

Tytuł:Martwa natura z arbuzami (lata 90.)
Technika:olej, płótno
Wymiary:81 x 129,5 cm
86,5 x 135,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Borowski 9[nieczytelne]"
Zwichrowany blejtram i rama obrazu.

Andrzej Borowski uprawia malarstwo sztalugowe i monumentalne. Artysta w swoich obrazach przedstawia głównie słoneczne, śródziemnomorskie pejzaże i złożone martwe natury.
"Martwa natura z arbuzami" jest obrazem o dekoracyjnym charakterze, w którym artysta przedstawił wiele elementów, takich jak różnorodne owoce, kwiaty i tkaniny. W całości dominują odcienie czerwieni i bieli. W obrazie zastosowano jasną i ciepłą gamę barwną, której towarzyszy intensywny światłocień.