BORTNIK-MORAJDA Bogusława

Bogusława Bortnik-Morajda - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Bogusławy Bortnik-Morajdy. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Bogusławy Bortnik-Morajdy na aukcję [kontakt]

BORTNIK-MORAJDA Bogusława
BORTNIK-MORAJDA BogusławaBORTNIK-MORAJDA BogusławaBORTNIK-MORAJDA Bogusława
Tytuł:Ismena oswaja zwierzątko (1988)
Technika:olej, płótno
Wymiary:152 x 142,5 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "BBortnik 88"
Opisany na odwrocie: "ISMENA OSWAJA ZWIERZĄTKO 1988 | 160 x 145"; "BOGUSŁAWA BORTNIK"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
zapytaj o cenę
BORTNIK-MORAJDA Bogusława
BORTNIK-MORAJDA BogusławaBORTNIK-MORAJDA BogusławaBORTNIK-MORAJDA Bogusława
Tytuł:Rodzina P. (1986)
Technika:gwasz, pastel, technika mieszana, karton naklejony na karton
Wymiary:66 x 44,5 cm
75 x 52,5 cm (z arkuszem tła)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Bortnik 86'"
Opisany ołówkiem na arkuszu tła: "Rodzina P. BBortnik 1986'"
Przy krawędziach podłoża widoczne ślady zagięć papieru.
Przy górnej krawędzi widoczne pojedyncze ubytki malatury.
Sprzedane:XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki (29 VI 2023)
Cena wywoławcza:1700 zł
Cena uzyskana:1700 zł

BOGUSŁAWA BORTNIK-MORAJDA

Bogusława Bortnik-Morajda urodziła się 3 lipca 1962 roku w Zakopanem. W latach 1983-1988 studiowała malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 1988 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem. W kolejnych latach związała się z macierzystą uczelnią, gdzie była asystentką na Wydziale Malarstwa, m.in. w Pracowni Specjalizacji Dodatkowych kierowanej przez prof. Jerzego Lubańskiego, a ponadto w Pracowniach Rysunku prof. Leszka Misiaka, prof. Sławomira Karpowicza, prof. Grzegorza Bednarskiego i adiunkta Andrzeja Kapusty.
W 1998 roku Bogusława Bortnik-Morajda wraz z Elżbietą Pietrzyk i Jackiem Bandurą założyła w Krakowie Galerię Wir. W tym samym roku objęła stanowisko adiunkta w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2008 roku Bogusława Bortnik-Morajda uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego w zakresie sztuk plastycznych. W 2012 roku zyskała tytuł profesora nadzwyczajnego Akademii Sztuk pięknych w Krakowie. W 2019 roku artystka otrzymała tytuł profesora sztuk plastycznych.

Twórczość Bogusławy Bortnik-Morajdy

Bogusława Bortnik-Morajda zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy instalacje i obiekty artystyczne, jak i również projektuje wnętrza i ogrody.

W pracach Bogusławy Bortnik-Morajdy często jest obecny człowiek ukazany na tle złożonych przestrzeni. Wcześniejsze prace artystki mają charakter silniej ekspresyjny i są zbudowane za pomocą silnych kontrastów barw oraz dynamicznymi pociągnięciami pędzla.
W obrazach Bogusławy Bortnik-Morajdy bardzo często podejmowanym tematem motyw psa. Późne prace artystki są silniej osadzone w nurcie realizmu, który w indywidualny sposób jest przez nią przetwarzany.

Bogusława Bortnik-Morajda - wystawy i wyróżnienia

W 1990 roku artystka prezentowała swoje prace na wystawie "Widzenia malarskie" w Biurze Wystaw Artystycznych w Krakowie.

Ponadto Bogusława Bortnik-Morajda wielokrotnie pokazywała obrazy na wystawach indywidualnych w ramach międzynarodowych konferencji jak 3rd International Multidisciplinary Scientific Conference on Social Sciences & Arts SGEM 2016 (Albena, Bułgaria), 5th International Multidisciplinary Scientific Conference on Social Sciences & Arts SGEM 2018 (Albena, Bułgaria) oraz 9th SWS Conference on Social Sciences ISCSS 2022 "When Science Meets Art" (Wiedeń, Austria).

W latach 1988/1989 i 1989/1990 artystka była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki, z kolei w 2009 roku otrzymała nagrodę rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie za osiągnięcia dydaktyczne i artystyczne.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Bogusławy Bortnik-Morajdy na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Bogusławy Bortnik-Morajdy.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Bogusławy Bortnik-Morajdy, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Bogusławy Bortnik-Morajdy w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

x
«
»