KRASIŃSKI Edward

Edward Krasiński - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Edwarda Krasińskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Edwarda Krasińskiego na aukcję [kontakt]

EDWARD KRASIŃSKI

Edward Krasiński urodził się w 1925 roku, zmarł w 2004 roku. W 1940 roku rozpoczął naukę w krakowskiej Szkole Przemysłu Artystycznego w zakresie architektury wnętrz i grafiki. Natomiast w latach 1945-1948 studiował w tutejszej Akademii Sztuk Pięknych u Władysława Jarockiego, Wojciecha Weissa i Józefa Mehoffera. Od 1954 roku Edward Krasiński mieszkał w Warszawie, gdzie wystawiał w Galerii Krzywe Koło i Galerii Krzysztofory. Był jednym ze współzałożycieli Galerii Foksal.

Malarstwo Edwarda Krasińskiego

Tworzył minimalistyczne obrazy abstrakcyjne i geometryczne formy przestrzenne, był ponadto autorem instalacji i sytuacji artystycznych. Artysta jest uznawany za jednego z najważniejszych protagonistów neoawangardy polskiej lat 60. i 70.

Edward Krasiński - zbiory i wyróżnienia

Prace Edwarda Krasińskiego znajdują się m.in.: w Centre Pompidou w Paryżu; krakowskim, wrocławskim i warszawskim Muzeum Narodowym; Muzeum Sztuki w Łodzi; Galerii Narodowej w Pradze oraz Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

W 1998 roku artysta został uhonorowany nagrodą Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki za całokształt twórczości.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Edwarda Krasińskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Edwarda Krasińskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Edwarda Krasińskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Edwarda Krasińskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt

x
«
»