LAMBERT-RUCKI Jean

Jean Lambert-Rucki - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Jeana Lamberta-Ruckiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Jeana Lamberta-Ruckiego na aukcję [kontakt]

LAMBERT-RUCKI Jean
LAMBERT-RUCKI JeanLAMBERT-RUCKI JeanLAMBERT-RUCKI Jean
Tytuł:Krucyfiks
Technika:brąz, drewno
Wymiary:42 x 26,6 cm
Uwagi:sygn.p.b.: „Lambert Rucki”
Sprzedane:III Aukcja Dzieł Sztuki
Cena wywoławcza:4500 zł
Cena uzyskana:4500 zł
LAMBERT-RUCKI Jean
LAMBERT-RUCKI JeanLAMBERT-RUCKI JeanLAMBERT-RUCKI Jean
Tytuł:Krucyfiks (II)
Technika:brąz, drewno
Wymiary:16,5 x 16 cm (wymiary figury)
27 x 19,5 cm (wymiary krzyża)
Uwagi:Sygnowany na perizonium "Lambert Rucki"

PRACA NIEDOSTĘPNA
Sprzedane:VI Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2020)
Cena wywoławcza:3600 zł
Cena uzyskana:3600 zł
LAMBERT-RUCKI Jean
LAMBERT-RUCKI JeanLAMBERT-RUCKI JeanLAMBERT-RUCKI Jean
Tytuł:Ukrzyżowany
Technika:brąz polerowany, drewno, stal
Wymiary:99,5 x 60,5 x 9,5 cm
37 x 33 x 7 cm (wymiary figury)
Uwagi:Sygnowana na perizonium: "Lambert Rucki"

PRACA NIEDOSTĘPNA
niedostepny
LAMBERT-RUCKI Jean
LAMBERT-RUCKI JeanLAMBERT-RUCKI JeanLAMBERT-RUCKI Jean
Tytuł:Krzyż
Technika:ceramika, emalia
Wymiary:36 x 29,5 x 6,5 cm
Uwagi:sygn. l.b.: „LAMBERT RUCKI”

PRACA NIEDOSTĘPNA
niedostepny
LAMBERT-RUCKI Jean
LAMBERT-RUCKI JeanLAMBERT-RUCKI Jean
Tytuł:Anioł
Technika:miedź patynowana
Wymiary:17 x 9,6 x 2,8 cm
Uwagi:sygn. na odwrocie: „JL-R”

OPIS PRACY:
Miedziana, oszczędna kompozycyjnie rzeźba Jeana Lamberta-Ruckiego wyróżnia się na tle gładkich, wypolerowanych dzieł dorobku artystycznego rzeźbiarza, dzięki osiągniętej techniką młotkowania nieregularnej powierzchni. Praca jest wynikiem inspiracji sztuką Afryki, co najwyraźniej przejawia się w anielskiej twarzy-masce. W omawianej pracy artysta prawdopodobnie nawiązał do charakterystycznych, związanych z kultem przodków relikwiarzy środkowoafrykańskiego ludu Kota. Paralelna jest tutaj przede wszystkim symbolika przodka oraz anioła jako opiekuna.

PRACA NIEDOSTĘPNA
niedostepny

 

JEAN LAMBERT-RUCKI

Jean Lambert-Rucki urodził się w 1888 roku w Krakowie, zmarł w 1967 w Paryżu. Uczył się w krakowskiej Szkole Przemysłowej, następnie studiował W tutejszej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Józefa Pankiewicza i Józefa Mehoffera. Po uzyskaniu dyplomu w 1911 roku, zainspirowany sztuką Paula Gauguina, wyjechał do Paryża, gdzie doskonalił warsztat w Académie Colarossi. W stolicy Jean Lambert-Rucki Francji zamieszkał na stałe, francuskie obywatelstwo przyjął w 1932 roku.
Początkowo zarabiał na życie jako asystent fotografa, jednak szybko stał się częścią bohemy artystycznej miasta, przesiadując w Le Dôme Café i Café de la Rotonde. Przyjaźnił się ze znanymi malarzami: Mojżeszem Kislingiem, Chaimem Soutine, Amedeo Modiglianim. Współpracował z dekoratorami i architektami: Jeanem Durand, Le Corbusierem, Robertem Mallet-Stevensem.
W latach 30. dołączył do Związku Artystów Nowoczesnych.

Sztuka Jeana Lamberta-Ruckiego - rzeźba i malarstwo

We wczesnych latach swojej kariery Jean Lambert-Rucki eksperymentował z różnymi nurtami awangardy, tworzył w stylistyce kubizmu i surrealizmu. Ostatecznie zwrócił się w kierunku art déco i z tym stylem właśnie utożsamia się jego sztukę. Źródłem inspiracji dla artysty był przede wszystkim folklor ludowy i afrykańska, prymitywna sztuka plemienna. Tworzył rzeźby biżuterię, zajmując się ponadto malarstwem, ilustratorstwem oraz grafiką.
Artystę interesowała nowoczesna forma, którą w umiejętny sposób łączył z tradycją. Wielką wagę w twórczości Jeana Lamberta-Ruckiego odgrywał rytm.
Głównym tematem sztuki Jeana Lamberta-Ruckiego był człowiek, później także zwierzęta. Twórca był doskonałym obserwatorem natury, co wyraźnie widoczne jest w jego dziełach.
Szczególnie ważne miejsce w jego dorobku artystycznym zajmowała sztuka sakralna, w której artysta zespalał ze sobą bizantyńską duchowość, średniowieczne wzorce, franciszkańską prostotę i nowoczesne spojrzenie. Rzeźbiarz pozostawił po sobie wiele medalionów i posągów o tematyce religijnej.

Jean Lambert-Rucki - wystawy i kolekcje

Jean Lambert-Rucki brał udział w Salonie Niezależnych (od 1920), Salonie Jesiennym (1919), Salonie des Tuileries (od 1933). Często wystawiał także wspólnie z grupą Section d’Or.

Prace Jeana Lamberta-Ruckiego są częścią licznych kolekcji prywatnych w Polsce i w Europie, m.in. prywatnego Muzeum École de Paris Villa la Fleur.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy prace Jeana Lamberta-Ruckiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Jeana Lamberta-Ruckiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Jeana Lamberta-Ruckiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Jeana Lamberta-Ruckiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

NIEDOSTĘPNE PRACE JEANA LAMBERTA-RUCKIEGO

x
«
»