SZCZERBIŃSKI Marian

SZCZERBIŃSKI Marian BIOGRAFIA

Powrót z kościoła

Technika:akwarela, papier
Wymiary:23 x 33 cm (wymiary z oprawą: 34 x 44 cm)
Uwagi:sygnowany p.d.: "M.SZCZERBIŃSKI"

Zobacz aktualną ofertę

MARIAN SZCZERBIŃSKI

Marian Szczerbiński urodził się w 1899 roku, zmarł w roku 1981. Artysta był związany ze środowiskiem krakowskim. W 1931 roku Marian Szczerbiński uczestniczył w Zbiorowej Wystawie Malarzy Polskich, na której pokazał dziesięć akwarel o tematyce krakowskiej (m.in. "Wawel").

Malarstwo Mariana Szczerbińskiego

Częstym tematem podejmowanym przez Mariana Szczerbińskiego była martwa natura z kwiatami (najczęściej mimozami). Zachwycająca jest miękkość kwiatów przedstawianych przez artystę oraz subtelne odbicia przedmiotów na tafli stołu. Rośliny malarz najczęściej umieszczał na ciemnoniebieskim, kontrastowym tle, co jeszcze bardziej podkreślało ich żywą, nasyconą barwę. Główne elementy martwej natury Marian Szczerbiński oddawał szczegółowo, natomiast tło i drugi plan wykańczał szorstko, dynamicznymi pociągnięciami pastelu lub pędzla, co tworzyło ciekawe zróżnicowanie powierzchni dzieła.
Marian Szczerbiński malował również pejzaże, głównie górskie, architekturę miejską Krakowa oraz wiejskie życie okolicznych miejscowości i polowania. Na jego obrazach często podziwiać można chaty, drewniane kościoły i ludność w tradycyjnych strojach na tle barwnej natury.
Jedną z ulubionych technik malarskich Mariana Szczerbińskiego był pastel, w którym osiągnął mistrzostwo. Warto wspomnieć, że artysta pracował również akwarelą oraz farbami olejnymi.

Przyjmujemy obrazy Mariana Szczerbińskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Mariana Szczerbińskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Mariana Szczerbińskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Mariana Szczerbińskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY MARIANA SZCZERBIŃSKIEGO