ROSTWOROWSKI Stefan
Stefan Rostworowski - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Stefana Rostworowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Stefana Rostworowskiego na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Kwiaty (1967) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 70,3 cm 62,5 x 83 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Stefan Rostworowski 67" |
Tytuł: | Na pastwisku |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 25 x 43 cm 37 x 55 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Stefan Rostworowski" |
Sprzedane: | XXXII Aukcja Dzieł Sztuki (25 X 2023) |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 1400 zł |
Tytuł: | Stogi (1971) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 69,5 cm 55 x 75 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Stefan Rostworowski" Datowany l.d.: "1971" |
Sprzedane: | VI Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2020) |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
Tytuł: | Kraków - widok na kościół Bożego Ciała od strony ulicy Krakowskiej (1972) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 70 cm 57 x 77 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Stefan Rostworowski 1972" PRACA NIEDOSTĘPNA |
STEFAN ROSTWOROWSKI
Stefan Rostworowski urodził się w 1921 roku w Kolczynie, zmarł w 2000 roku w Krakowie. Od 1940 roku uczył się w krakowskiej Szkole Przemysłu Artystycznego, a po II wojnie światowej rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie został od razu przyjęty na drugi rok na Wydziale Malarstwa. Uczęszczał na zajęcia m.in. do pracowni Ignacego Pieńkowskiego i Eugeniusza Eibischa.
Malarstwo Stefana Rostworowskiego
Artysta najczęściej wypowiadał się w technice olejnej, malował obrazy o zróżnicowanej tematyce – pejzaże, weduty krakowskie, martwe natury z kwiatami i portrety. W twórczości Stefana Rostworowskiego wyczuwalne są wpływy koloryzmu.
Duża, monograficzna wystawa prac malarza i jego żony, Janiny Rostworowskiej, miała miejsce po śmierci artysty, w 2005 roku i była prezentowana w krakowskim Muzeum Archidiecezjalnym.
Przyjmujemy obrazy Stefana Rostworowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Stefana Rostworowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Stefana Rostworowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Stefana Rostworowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].