ROSTWOROWSKI Stefan

Stefan Rostworowski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Stefana Rostworowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Stefana Rostworowskiego na aukcję [kontakt]

ROSTWOROWSKI Stefan
ROSTWOROWSKI StefanROSTWOROWSKI Stefan
Tytuł:Na pastwisku
Technika:olej, płyta
Wymiary:25 x 43 cm
37 x 55 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Stefan Rostworowski"
Sprzedane:XXXII Aukcja Dzieł Sztuki (25 X 2023)
Cena wywoławcza:1200 zł
Cena uzyskana:1400 zł
ROSTWOROWSKI Stefan
ROSTWOROWSKI StefanROSTWOROWSKI StefanROSTWOROWSKI Stefan
Tytuł:Stogi (1971)
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 69,5 cm
55 x 75 cm (wymiary z oprawą)
Datowany l.d.: "1971"
Sprzedane:VI Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2020)
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:2000 zł
ROSTWOROWSKI Stefan
Tytuł:Kraków - widok na kościół Bożego Ciała od strony ulicy Krakowskiej (1972)
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 70 cm
57 x 77 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Stefan Rostworowski 1972"

STEFAN ROSTWOROWSKI

Stefan Rostworowski urodził się w 1921 roku w Kolczynie, zmarł w 2000 roku w Krakowie. Od 1940 roku uczył się w krakowskiej Szkole Przemysłu Artystycznego, a po II wojnie światowej rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie został od razu przyjęty na drugi rok na Wydziale Malarstwa. Uczęszczał na zajęcia m.in. do pracowni Ignacego Pieńkowskiego i Eugeniusza Eibischa.

Artysta najczęściej wypowiadał się w technice olejnej, malował obrazy o zróżnicowanej tematyce – pejzaże, weduty krakowskie, martwe natury z kwiatami i portrety. W twórczości Stefana Rostworowskiego wyczuwalne są wpływy koloryzmu.

Duża, monograficzna wystawa prac malarza i jego żony, Janiny Rostworowskiej, miała miejsce po śmierci artysty, w 2005 roku i była prezentowana w krakowskim Muzeum Archidiecezjalnym.

Przyjmujemy obrazy Stefana Rostworowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Stefana Rostworowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Stefana Rostworowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Stefana Rostworowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY STEFANA ROSTWOROWSKIEGO