PAWLIKOWSKI Wiktor
Wiktor Pawlikowski - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Wiktora Pawlikowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Katedra na Wawelu - kaplica Zygmuntowska z cyklu "Stary Kraków" |
Technika: | akwarela, papier |
Wymiary: | 45,5 x 32 cm (wymiary pracy) 60 x 44 cm (wymiary arkusza) 64 x 48,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: "Katedra na Wawelu - kaplica Zygmuntowska z cyklu Stary Kraków - Wiktor Pawlikowski" |
Tytuł: | Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złockiem (1978) |
Technika: | akwarela, ołówek, papier |
Wymiary: | 48 x 42 cm 61 x 53,5 cm (arkusz) 65,5 x 58 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Wiktor Pawlikowski 78." |
Sprzedane: | XI Aukcja Dzieł Sztuki (13 X 2021) |
Cena wywoławcza: | 1400 zł |
Cena uzyskana: | 1400 zł |
Tytuł: | Kościół św. Marcina w Grywałdzie (1978) |
Wymiary: | 48 x 42 cm 54 x 61 cm (arkusz) 65,5 x 58 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Wiktor Pawlikowski 78" PRACA NIEDOSTĘPNA |
Tytuł: | Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie (1978) |
Wymiary: | 40 x 49 cm 54 x 61 cm (arkusz) 58 x 65,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Wiktor Pawlikowski 78." PRACA NIEDOSTĘPNA |
Tytuł: | Cerkiew św. Dymitra w Szczawniku (1978) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Wiktor Pawlikowski 78."
PRACA NIEDOSTĘPNA |
WIKTOR PAWLIKOWSKI
Wiktor Pawlikowski urodził się w 1923 roku, zmarł w 1982 roku. Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom uczelni uzyskał w 1946 roku. Przeniósł się do Krakowa, gdzie osiadł na stałe. Jego żoną była artystka Zofia Garbaczewska-Pawlikowska.
Malarstwo Wiktora Pawlikowskiego
Artysta posługiwał się przede wszystkim techniką akwareli. Malował widoki miast, głównie Krakowa, pejzaże i zabytki architektury, m.in. drewniane świątynie, takie jak kościół św. Małgorzaty w Dębnie czy cerkiew św. Dymitra w Szczawniku.
Prace Wiktora Pawlikowskiego znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.
Przyjmujemy obrazy Wiktora Pawlikowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Wiktora Pawlikowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Wiktora Pawlikowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Wiktora Pawlikowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].