PAWLIKOWSKI Wiktor

Wiktor Pawlikowski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Wiktora Pawlikowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Wiktora Pawlikowskiego na aukcję [kontakt]

PAWLIKOWSKI Wiktor
PAWLIKOWSKI WiktorPAWLIKOWSKI Wiktor
Tytuł:Kościół św. Marcina w Grywałdzie (1978)
Technika:akwarela, ołówek, papier
Wymiary:48 x 42 cm
54 x 61 cm (arkusz)
65,5 x 58 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "Wiktor Pawlikowski 78"
PAWLIKOWSKI Wiktor
Tytuł:Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie (1978)
Wymiary:40 x 49 cm
54 x 61 cm (arkusz)
58 x 65,5 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "Wiktor Pawlikowski 78."
PAWLIKOWSKI Wiktor
Tytuł:Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złockiem (1978)
Wymiary:48 x 42 cm
61 x 53,5 cm (arkusz)
65,5 x 58 cm (z oprawą)
Sprzedane:XI Aukcja Dzieł Sztuki (13 X 2021)
Cena wywoławcza:1400 zł
Cena uzyskana:1400 zł
PAWLIKOWSKI Wiktor
Tytuł:Cerkiew św. Dymitra w Szczawniku (1978)
Wymiary:48 x 42 cm
61 x 53,5 cm (arkusz)
65,5 x 58 cm (z oprawą)

WIKTOR PAWLIKOWSKI

Wiktor Pawlikowski urodził się w 1923 roku, zmarł w 1982 roku. Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom uczelni uzyskał w 1946 roku. Przeniósł się do Krakowa, gdzie osiadł na stałe. Jego żoną była artystka Zofia Garbaczewska-Pawlikowska.

Malarstwo Wiktora Pawlikowskiego

Artysta posługiwał się przede wszystkim techniką akwareli. Malował widoki miast, głównie Krakowa, pejzaże i zabytki architektury, m.in. drewniane świątynie, takie jak kościół św. Małgorzaty w Dębnie czy cerkiew św. Dymitra w Szczawniku.

Wiktor Pawlikowski - kolekcje

Prace Wiktora Pawlikowskiego znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Przyjmujemy obrazy Wiktora Pawlikowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Wiktora Pawlikowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Wiktora Pawlikowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Wiktora Pawlikowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY WIKTORA PAWLIKOWSKIEGO