PORAJ-CHLEBOWSKI Wiktor

Wiktor Poraj-Chlebowski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Wiktora Poraj-Chlebowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Wiktora Poraj-Chlebowskiego na aukcję [kontakt]

PORAJ-CHLEBOWSKI Wiktor
PORAJ-CHLEBOWSKI WiktorPORAJ-CHLEBOWSKI WiktorPORAJ-CHLEBOWSKI Wiktor
Tytuł:Meczet (studnia) (1925)
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 37 cm
64,3 x 52 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Poraj-Chlebowski | 1925"

Sprzedane:VI Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2020)
Cena wywoławcza:1500 zł
Cena uzyskana:1500 zł
PORAJ-CHLEBOWSKI Wiktor
PORAJ-CHLEBOWSKI WiktorPORAJ-CHLEBOWSKI Wiktor
Tytuł:Akt z kokardą (1925)
Technika:olej, płótno (luzem)
Wymiary:42,5 x 25 cm
47,5 x 30 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Poraj x 925"

PORAJ-CHLEBOWSKI Wiktor
Tytuł:Portret Araba (1920)
Technika:olej, tektura
Wymiary:26 x 20 cm
30,2 x 23,7 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Poraj Ch. | 1920"

WIKTOR PORAJ-CHLEBOWSKI

Wiktor Poraj-Chlebowski urodził się w 1877 roku, zmarł w 1943 roku. Większość życia spędził w Krakowie. Udzielał się w środowisku artystycznym, był członkiem Zawodowego Związku Polskich Artystów Plastyków. Wiktor Poraj-Chlebowski był bratankiem sławnego, cenionego w Europie malarza orientalisty - Stanisława Chlebowskiego.

Malarstwo Wiktora Poraj-Chlebowskiego

Wiktor Poraj-Chlebowski malował przede wszystkim sceny rodzajowe, portrety i pejzaże orientalne z Turcji i Egiptu.

Wystawy i kolekcje - Wiktor Poraj-Chlebowski

Artysta dużo wystawiał, jego obrazy były prezentowane na ekspozycjach w Krakowie, Warszawy, Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy czy Lublinie.

Obrazy artysty znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Jego prace nierzadko reprodukowane były w formie pocztówek.

Przyjmujemy obrazy Wiktora Poraj-Chlebowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Wiktora Poraj-Chlebowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Wiktora Poraj-Chlebowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Wiktora Poraj-Chlebowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY WIKTORA PORAJ-CHLEBOWSKIEGO