PORAJ-CHLEBOWSKI Wiktor

PORAJ-CHLEBOWSKI Wiktor
PORAJ-CHLEBOWSKI WiktorPORAJ-CHLEBOWSKI WiktorPORAJ-CHLEBOWSKI Wiktor
Tytuł:Meczet (studnia) (1925)
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 37 cm
64,3 x 52 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "Poraj-Chlebowski | 1925"

Sprzedane:VI Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2020)
Cena wywoławcza:1500 zł
Cena uzyskana:1500 zł
PORAJ-CHLEBOWSKI Wiktor
Tytuł:Portret Araba (1920)
Technika:olej, tektura
Wymiary:26 x 20 cm
30,2 x 23,7 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "Poraj Ch. | 1920"

Obraz dostępny w ofercie galeryjnej na stronie www.galeria-attis.pl

WIKTOR PORAJ-CHLEBOWSKI - NOTA BIOGRAFICZNA

Wiktor Poraj-Chlebowski urodził się w 1877 roku, zmarł w 1943 roku. Większość życia spędził w Krakowie. Udzielał się w środowisku artystycznym, był członkiem Zawodowego Związku Polskich Artystów Plastyków. Wiktor Poraj-Chlebowski malował przede wszystkim sceny rodzajowe, portrety i pejzaże orientalne z Turcji i Egiptu. Dużo wystawiał, jego obrazy były prezentowane na ekspozycjach w Krakowie, Warszawy, Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy czy Lublinie. Obrazy artysty znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Jego prace nierzadko reprodukowane były w formie pocztówek.
Wiktor Poraj-Chlebowski był bratankiem sławnego, cenionego w Europie malarza orientalisty - Stanisława Chlebowskiego.