XVIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IX 2022)

ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia
LOT 1
ID: 018001

ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia BIOGRAFIA

Tytuł:Wiosenny sad
Technika:46 x 51,5 cm
60,5 x 63,5 cm (wymiary z oprawą)
Wymiary:olej, tektura
Sygnowany p.d.: "Zofia Albinowska"

"Wiosenny sad" będący fragmentem pejzażu, wyróżnia się na tle twórczości Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej zdominowanej przez wizerunki wnętrz, martwe natury oraz przedstawienia bukietów kwiatów.
Praca ukazuje trzy rozłożyste drzewa znajdujące się w niedookreślonej przestrzeni sadu. W całości obrazu dominują różne odcienie zieleni. Artystka w charakterystyczny dla siebie sposób stworzyła obraz za pomocą krótkich pociągnięć pędzla, które w ukazanej scenie wpływają na wrażenie ruchu. Praktycznie całe pole obrazowe wypełniła roślinnością i drzewami, pozostawiając tylko niewielki skrawek pustego nieba w prawym górnym rogu.
Estymacja:4000 - 6000 zł Sprzedaż poaukcyjna