II Aukcja Dzieł Sztuki

19 października 2019 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn

Kraków - Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna

7-18 X 2019 godz. 10-18

19 października (sobota), w godz. 10.00-18.45

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w niedzielę 20 X.
Zainteresowanych prosimy o kontakt po aukcji.

regulamin         formularz rejestracji

zlecenie aukcyjne        Katalog Aukcji

NIKIFOR Krynicki

NIKIFOR Krynicki
LOT 40
ID: 002040

NIKIFOR Krynicki BIOGRAFIA

Tytuł:Pejzaż miejski – widok na kościół w Muszynie
Technika:akwarela, gwasz, karton
Wymiary:22 x 14,8 cm
49 x 42 cm (z oprawą)
Uwagi:Na dole napis autorski: "MUSZYNAWSIROSYTASEŁO"
Na odwrocie pieczątki artysty.

opis pracy:
Praca Nikifora Krynickiego ukazuje widok na południowo-zachodnią stronę barokowego kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie. Był to zresztą temat niejednokrotnie podejmowany przez malarza. Artysta ujął budowlę wraz z bramą-dzwonnicą i ogrodzeniem. W pracy doskonale widoczne są charakterystyczne cechy twórczości Nikifora – wyraźny kontur, specyficzna perspektywa, swoiste uproszczenie ukazywanych elementów oraz subtelna dekoracyjność.
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:4300 zł