II Aukcja Dzieł Sztuki

19 października 2019 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn

Kraków - Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna

7-18 X 2019 godz. 10-18

19 października (sobota), w godz. 10.00-18.45

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w niedzielę 20 X.
Zainteresowanych prosimy o kontakt po aukcji.

regulamin         formularz rejestracji

zlecenie aukcyjne        Katalog Aukcji

TARANCZEWSKI Wacław

TARANCZEWSKI Wacław
LOT 37
ID: 002037

TARANCZEWSKI Wacław BIOGRAFIA

Tytuł:Martwa natura
Technika:olej, płótno
Wymiary:74,7 x 59,7 cm
91 x 76 cm (z oprawą)
Uwagi:sygnowany l.d.: "T"

Dekoracyjne martwe natury były główną domeną twórczości Wacława Taranczewskiego. Prezentowana praca została namalowana w typowy dla artysty, dynamiczny sposób, z pozostawieniem widocznych śladów pędzla. Malarz zbudował kompozycję z wykorzystaniem wąskiej, ale nasyconej gamy barwnej. Dominantę kolorystyczną stanowią odcienie fioletu, których szerokie płaszczyzny artysta przełamał akcentami cynobru. Ważnym elementem obrazu jest usytuowana w centrum żółta świeca osadzona na czerwonym świeczniku. Zestawienie żółci i czerwieni doskonale koreluje z ciepłymi odcieniami pomarańczu, wprowadzając harmonię i zamykając ciężar kompozycyjny w lewej części płótna.

Estymacja:12000 - 15000 zł