II Aukcja Dzieł Sztuki

19 października 2019 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn

Kraków - Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna

7-18 X 2019 godz. 10-18

19 października (sobota), w godz. 10.00-18.45

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w niedzielę 20 X.
Zainteresowanych prosimy o kontakt po aukcji.

regulamin         formularz rejestracji

zlecenie aukcyjne        Katalog Aukcji

LOT 10
ID: 002010

Tytuł:Melancholia (1921)
Technika:olej, tektura
Wymiary:21 x 18 cm
41,5 x 38,5 cm (z oprawą)
Uwagi:sygnowany l.g.: "Wlastimil Hofman 1921"

opis pracy:
Obraz Wlastimila Hofmana przedstawia popiersie dziewczynki ujętej en trois quarts. W tle rozciągają się połacie równin i jasnobłękitne niebo. Po lewej stronie, w oddali, zostały przedstawione dwie kroczące postaci aniołów. Prezentowana praca jest przykładem znamiennych dla twórczości Wlastimila Hofmana lirycznych kompozycji ukazujących ludzi i istoty fantastyczne na tle pejzażu.
Motyw ujętej w oddali pary aniołów nadaje pracy głębsze znaczenie: niebiańskie postaci z jednej strony symbolizują istnienie lepszego świata, z drugiej zaś mogą być wcieleniem Thanatos – zbliżającej się śmierci. Obraz malowany jest gęstą, niemal suchą farbą, z pozostawieniem widocznych śladów włosia pędzla. Artysta użył charakterystycznej, pastelowej gamy zimnych barw.
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:15000 zł