III Aukcja Dzieł Sztuki

26 maja (wtorek) 2020 - godz. 19.30

Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4

wyniki

5-26 V 2020 godz. 10-18

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Regulamin

regulamin

zlecenie aukcyjne

Katalog Aukcji

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August
LOT 4
ID: 003004

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August BIOGRAFIA

Tytuł:Łodzie na brzegu morza (1935)
Technika:gwasz, tektura
Wymiary:21 x 51 cm
31 x 60,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygn. p.d.: „S Jaxa | 1935”
na odwrocie autorska pieczątka

Idylliczny nastrój, realizm i niesamowicie celne oddanie barwy i światła to cechy obrazu „Łodzie na brzegu morza” wybitnego malarza-marynisty, Sotera Augusta Jaxy-Małachowskiego. Praca przedstawia widok wybrzeża Morza Bałtyckiego prawdopodobnie z okolic gdańskiej Mewiej Łachy, z trzema pozostawionymi na plaży łodziami rybackimi i białymi zabudowaniami w oddali. Warto zwrócić szczególną uwagę na mistrzowski sposób ukazania linii horyzontu, w której płynnie zaciera się granica błękitnego morza i cyjanowego nieba.
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:8400 zł