Krakowski Dom Aukcyjny

X Aukcja Dzieł Sztuki

29 czerwca (wtorek) 2021 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Kraków - Starowiślna 14, 15-29 VI 2021 godz. 10-18

zaloguj się Zaloguj i złóż zlecenie aukcyjne

Licytacja live na portalu

MUCHA Eugeniusz

MUCHA Eugeniusz
LOT 67
ID: 010067

MUCHA Eugeniusz BIOGRAFIA

Tytuł:Św. Jan Chrzciciel (1997)
Technika:olej, płótno
Wymiary:70 x 50 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany na odwrocie: "E. Mucha | 1997"

Tematyka biblijna była jedną z dominujących w twórczości Eugeniusza Muchy. Wystawiony na aukcji obraz ukazuje nowotestamentową scenę chrzczenia wiernych w Jordanie przez Jana Chrzciciela. Święty został przedstawiony na pierwszym planie, jako posłaniec Boga – ze skrzydłami. W udzielaniu chrztu grupie zasłuchanych w nauki Baptysty pomaga mu anioł.
Ten ekspresyjny obraz jest autorską, oryginalną interpretacją tematu i posiada cechy znamienne dla stylu Eugeniusza Muchy: groteskową deformację postaci oraz intensywną, kontrastową kolorystykę. W pracy wyczuwalne są formalne inspiracje sztuką ludową.
Cena wywoławcza:5000 zł
Cena uzyskana:5000 zł