Krakowski Dom Aukcyjny

XI Aukcja Dzieł Sztuki

13 października (środa) 2021 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Kraków - Starowiślna 14,
24 września
-13 października 2021
godz. 10.00-18.00

zaloguj się Zaloguj i złóż zlecenie aukcyjne

Licytacja live na portalu

SERWIN Bogusław

SERWIN Bogusław
LOT 8
ID: 011008

SERWIN Bogusław BIOGRAFIA

Tytuł:Mnie nie jest źle, choć pozostałem sam (1929)
Technika:olej, płótno
Wymiary:107 x 102 cm
119,5 x 114,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "B. SERWIN | 1929"
Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz metka z opisem i drugim tytułem obrazu "Gitarzysta".
Lokalne, drobne spękania warstwy malarskiej w partii spodni gitarzysty (śr.d.) oraz zasłony za modelem (l.g.).

Olejny obraz pt. "Gitarzysta" został wymieniony na pozycji nr 55 w katalogu Wystawy Malarstwa i Rzeźby Polskiej zorganizowanej we współpracy Towarzystwa Teatru Polskiego w Cieszynie i Grupy Artystów Krakowskich "Dziesięciu" w marcu 1934 roku w cieszyńskim Gmachu Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego (wyd. nakładem Towarzystwa Teatru Polskiego, Cieszyn 1934, s. 7) i uwzględniony w cenniku obrazów z ekspozycji. Prezentowany na aukcji obraz można próbować utożsamić z dziełem wymienionym we wspomnianym katalogu.

W zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego zachowała się fotografia ukazująca obraz Bogusława Serwina "Mnie nie jest źle, choć pozostałem sam" [źródło: NAC]:

Bogusław Serwin, Mnie nie jest źle, choć pozostałem sam

Cena wywoławcza:10000 zł
Cena uzyskana:12000 zł