XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki

29 czerwca (czwartek) 2023 - godz. 18.30

19-29 czerwca 2023 r., godz. 10.00-18.00

KAMOCKI Stanisław

KAMOCKI Stanisław
LOT 16
ID: 028016

KAMOCKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Strumyk
Technika:olej, tektura
Wymiary:50,5 x 68 cm
69 x 88,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "St Kamocki"
Na odwrocie odręczny opis obrazu.

Stanisław Kamocki jest zaliczany do grona najwybitniejszych polskich pejzażystów. Artysta był związany ze szkołą Jana Stanisławskiego i stał się kontynuatorem jego podejścia do tworzenia malarstwa. Artysta malował swoje obrazy za pomocą energicznych pociągnięć pędzla, rozbudowanej faktury i starannie przemyślanej gamy barwnej. W prezentowanej pracy malarz wykazał się jako znakomity kolorysta. Subtelna kolorystyka obrazu w połączeniu z uproszczeniem form, wpływa na nastrojowy charakter kompozycji i ukazuje wrażliwość artysty na naturę.
Cena wywoławcza:8000 zł
Cena uzyskana:8000 zł