I Aukcja Dzieł Sztuki

3 kwietnia 2019 (środa)

Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4

WYNIKI AUKCJI

Krakowski Dom Aukcyjny

ul. Starowiślna 14

regulamin aukcji

katalog aukcji PDF

zlecenie licytacji

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
LOT 1
ID: KDA001

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA

Tytuł:Wnętrze
Technika:olej, tektura
Wymiary:16,5 x 23 cm (wymiary w świetle passe-partout)
40,5 x 45,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany l.d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA"
opis pracy:
Tematem najczęściej podejmowanym przez Bronisławę Rychter-Janowską był polski dworek i jego wnętrze. Prezentowany obraz ukazuje widok na gustownie urządzony, oświetlony ciepłym, popołudniowym światłem słonecznym pokój dzienny. Interesujący jest, często wykorzystywany przez artystkę zabieg otwarcia kompozycji w głąb, w tym przypadku poprzez niezamknięte odrzwia prowadzące do sąsiedniego saloniku. W pomieszczeniu tym siedzi na sofie zaczytana w książce kobieta.
Cena wywoławcza:7000 zł
Cena uzyskana:8500 zł