FAŁAT Antoni

Antoni Fałat - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Antoniego Fałata. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Antoniego Fałata na aukcję [kontakt]

FAŁAT Antoni
FAŁAT AntoniFAŁAT AntoniFAŁAT Antoni
Tytuł:Motyl (1986)
Technika:olej, płótno
Wymiary:92 x 73 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "ant. Fałat 17‧IV‧86"
Sprzedane:XI Aukcja Dzieł Sztuki (13 X 2021)
Cena wywoławcza:7000 zł
Cena uzyskana:12000 zł
FAŁAT Antoni
FAŁAT AntoniFAŁAT AntoniFAŁAT Antoni
Tytuł:Wieczór w Janowie Podlaskim (1996)
Technika:olej, płótno
Wymiary:80 x 64 cm
92 x 76 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Ant. Fałat 30‧XII‧96"
Opisany na blejtramie: "WIECZÓR W JANOWIE PODLASKIM"

Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej.
niedostepny

ANTONI FAŁAT

Antoni Fałat urodził się w 1942 roku w Warszawie. Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Aleksandra Kobzdeja. Dyplom uzyskał w 1969 roku. Po ukończeniu nauki czynnie angażował się w życie środowiska artystycznego Warszawy, przyłączył się do grona założycieli grupy AUT (aut pictura, aut nihil) manifestującej "polską figurację, polski styl, polską egzotykę". Antoni Fałat uczestniczył także w działalności ruchu "O Poprawę" skupiającego studentów warszawskich uczelni artystycznych. W latach 80. czynnie działał w ruchu kultury niezależnej.
W latach 1992-1996 Antoni Fałat był członkiem Rady Kultury przy Prezydencie Rzeczpospolitej Polskiej.

W 1992 roku Antoni Fałat założył w Warszawie prywatną szkołę – Europejską Akademię Sztuki, której został rektorem.

Malarstwo Antoniego Fałata

Antoni Fałat zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i tkaniną artystyczną, wykonuje również projekty scenografii. Już w latach 70. malarz wypracował indywidualny język artystyczny odnoszący się zarówno do ekspresjonistycznego nurtu nowej figuracji, jak i estetyki pop-artu.
W sztuce Antoniego Fałata interesujące jest źródło inspiracji artysty – stare, XIX-wieczne fotografie rodzinne, na podstawie których malarz kreuje nowe, wyróżniające się swoistą nastrojowością, kontrastowe wizerunki ludzi o charakterystycznych, bladych, "martwych" jak gdyby, anonimowych fizjonomiach. Wraz z upływem lat malarz poszerzył zakres tematyczny swoich prac i zaczął w nich ukazywać m.in. zwierzęta, stylistycznie pozostał jednak wierny wypracowanej już konwencji artystycznej.
Dzieła Antoniego Fałata są swoistym komentarzem współczesnej sytuacji społecznej, konwencjonalności ludzkich zachowań, gestów i póz oraz wszechobecnego dążenia do unifikacji człowieka.

Antoni Fałat- wystawy, nagrody i kolekcje

Począwszy od lat 70. Antoni Fałat wiele wystawiał, m.in. w Warszawie, Szczecinie i Bydgoszczy. Jego prace były pokazywane na ponad trzydziestu wystawach indywidualnych oraz niemal stu zbiorowych.

Za Szczególne Zasługi dla Oświaty i Wychowania w 1997 roku Antoni Fałat został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymał również Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Dzieła Antoniego Fałata znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych oraz wielu muzealnych w Polsce i za granicą, m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Gdańsku i Krakowie, warszawskiej Zachęty, Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, Muzeum Sztuk Pięknych w Gandawie czy Muzeum im. A.S. Puszkina w Moskwie.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Antoniego Fałata na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Antoniego Fałata.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Antoniego Fałata, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Antoniego Fałata w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

NIEDOSTĘPNE OBRAZY ANTONIEGO FAŁATA

x
«
»