MESJASZ Edward
Edward Mesjasz - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Edwarda Mesjasza. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Edwarda Mesjasza na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Pejzaż wiejski z furmanką (1989) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 70 cm 66 x 85,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "EMesjasz | 1989" |
Sprzedane: | XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki (27 VIII 2024) |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 3200 zł |
Tytuł: | Polowanie par force (1989) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 60 x 90 cm 81,5 x 113 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "EMesjasz | 1989" OPIS PRACY: Edward Mesjasz jest głównie znany jako malarz-realista, który ze szczególnym upodobaniem tworzył przedstawienia kawalerii, w swoich pracach przedstawiał jednak również inne tematy. W prezentowanym obrazie artysta ukazał dynamiczną, osadzoną w nizinnym pejzażu scenę polowania z nagonką. Sześciu ubranych w kontrastowe, czerwone stroje jeźdźców stanowi centralny punkt kompozycji. Ich postacie wznoszą się nad krajobrazem, a konie poruszają się w energicznym galopie. Pastelowa kolorystyka, zdominowana przez zieleń pejzażu i błękit nieba, a także subtelnie rozmyty kontur dobrze oddaję aurę lekko mglistego poranka. Ukazana scena przedstawia piękno natury i emanuje szczerą pasją do jeździectwa. |
Sprzedane: | XXXI Aukcja Dzieł Sztuki (20 IX 2023) |
Cena wywoławcza: | 3200 zł |
Cena uzyskana: | 4200 zł |
Tytuł: | Wyprawa po chrust (1989) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 70 cm 67,5 x 88 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "EMesjasz 89" |
Sprzedane: | XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki (29 VI 2023) |
Cena wywoławcza: | 3000 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
EDWARD MESJASZ
Edward Mesjasz urodził się 1 lutego 1929 roku w Częstochowie, zmarł 29 maja 2007 roku tamże. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Czesława Rzepińskiego, Jerzego Fedkowicza. Uczył się również w prywatnej pracowni Jerzego Kossaka. Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę w liceum plastycznym w Częstochowie. W późniejszym czasie został nauczycielem rysunku technicznego w szkole włókienniczej. Po 1968 roku uczył rysunku w jednej ze szkół zawodowych, gdzie jego uczniem był Jerzy Duda-Gracz. W 1978 roku artysta przeszedł na emeryturę.
Edward Mesjasz był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Malarstwo Edwarda Mesjasza
Edward Mesjasz tworzył obrazy o tematyce batalistycznej i związane z dziejami polskiego oręża, malował również sceny rodzajowe i pejzaże. Chętnie na swoich płótnach przedstawiał kawalerię. Artysta jest uznawany za jednego z najwybitniejszego powojennych polskich batalistów.
Edward Mesjasz - wystawy i kolekcje
Malarz brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.
Obrazy autorstwa Edwarda Mesjasza można znaleźć w zbiorach wielu muzeów m.in.: Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Kanadyjskim Muzeum Wojny w Ottawie.
Przyjmujemy obrazy Edwarda Mesjasza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Edwarda Mesjasza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Edwarda Mesjasza, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Edwarda Mesjasza w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].