WIECZOREK Edward

Edward Wieczorek - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna prac Edwarda Wieczorka. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Edwarda Wieczorka na aukcję [kontakt]

WIECZOREK Edward
WIECZOREK EdwardWIECZOREK Edward
Tytuł:Pejzaż
Technika:olej, tektura
Wymiary:29,5 x 41,5 cm
37 x 49 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Edward Wieczorek"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
WIECZOREK Edward
WIECZOREK EdwardWIECZOREK EdwardWIECZOREK Edward
Tytuł:Jesień
Technika:olej, płótno
Wymiary:46 x 58 cm
56 x 68,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "E. Wieczorek"

EDWARD WIECZOREK

Edward Wieczorek urodził się w 1901 roku, zmarł w 1988 roku. W latach 1944-1949 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Wojciecha Weissa. Malarstwo nauczyciela wywarło znaczny wpływ na kształtujący się styl młodego artysty.

Malarstwo Edwarda Wieczorka

Edward Wieczorek tworzył przede wszystkim pejzaże. Kompozycje konstruował za pomocą nieregularnych plam barwnych, które zdecydowanie dominowały nad rysunkiem. Malował ekspresyjnie, energicznymi pociągnięciami pędzla. Eksperymentował ze stylami malarskimi, fakturą oraz paletą barw. Kolorystyka jego prac, wykonywanych głównie w technice olejnej, charakteryzowała się nasyconymi barwami i ożywiającymi senne pejzaże kontrastami. Tworzył zarówno minimalistyczne szkice malarskie jak i misterne prace malowane drobnymi uderzeniami narzędzia.

Swoje obrazy Edward Wieczorek eksponował na wystawach m.in. w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.

Przyjmujemy obrazy Edwarda Wieczorka na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Edwarda Wieczorka.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Edwarda Wieczorka, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Edwarda Wieczorka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY EDWARDA WIECZORKA