PIEKARSKI Florian

Florian Piekarski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Florian Piekarski. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Floriana Piekarskiego na aukcję [kontakt]

PIEKARSKI Florian
PIEKARSKI FlorianPIEKARSKI Florian
Tytuł:Pejzaż z rozlewiskiem
Technika:olej, sklejka
Wymiary:64 x 76 cm
84,5 x 96,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "F. PIEKARSKI [nieczytelne]"

FLORIAN PIEKARSKI

Florian Piekarski urodził się w 1868 roku w Słonimie, zmarł 20 lutego 1919 roku w Warszawie. Początkowo kształcił się w Warszawskiej Klasie Rysunkowej u Wojciecha Gersona. W 1899 roku rozpoczął studia w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u Leona Wyczółkowskiego. W tym okresie młody artysta brał udział w organizowanych przez Jana Stanisławskiego warsztatach i plenerach. W 1904 roku ukończył studia. Przed wybuchem I wojny światowej malarz wyjechał do Francji, jednak ostatecznie powrócił do kraju.

Malarstwo Floriana Piekarskiego

Florian Piekarski jest znany jako twórca licznych pejzaży i portretów. Prace artysty charakteryzuje subtelna nastrojowość. Artysta w większości swoich prac poruszał tematykę związaną z pięknem wiejskiego krajobrazu i folklorem. Malarz wiele uwagi poświęcał przedstawieniom portretowym, będących jednocześnie starannym zapisem regionalnych zwyczajów i ubiorów.

Florian Piekarski - wystawy i kolekcje

Artysta brał udział w wystawach organizowanych przez Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.

Prace Floriana Piekarskiego znajdują się obecnie w wielu kolekcjach prywatnych i zbiorach muzealnych, m.in. w Lwowskiej Galerii Sztuki, Muzeum Okręgowym w Sieradzu i Państwowym Muzeum Sztuki w Wilnie.

Przyjmujemy obrazy Floriana Piekarskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Floriana Piekarskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Floriana Piekarskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Floriana Piekarskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].