BIESZCZANIN Mieczysław

Mieczysław Bieszczanin - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Mieczysława Bieszczanina. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Mieczysława Bieszczanina na aukcję [kontakt]

BIESZCZANIN Mieczysław
BIESZCZANIN MieczysławBIESZCZANIN MieczysławBIESZCZANIN Mieczysław
Tytuł:Zima w Zakopanem (1938)
Technika:olej, płótno
Wymiary:58 x 67,5 cm
75,5 x 88 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany l.d.: "Mieczysław Bieszczanin | Zakopane 1938."

MIECZYSŁAW BIESZCZANIN

Mieczysław Bieszczanin urodził się w 1910 roku, zmarł w 1968 roku. Był polskim malarzem. W latach 1933-1938 oraz 1944-1945 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach Władysława Jarockiego, Ignacego Pieńkowskiego i Stanisława Kamockiego.

Malarstwo Mieczysława Bieszczanina

Mieczysław Bieszczanin tworzył pejzaże oraz martwe natury. Popularnymi tematami w twórczości artysty były również widoki miast, sceny marynistyczne i górskie krajobrazy.

Prace Mieczysława Bieszczanina o charakterze pejzażowym cechuje subtelna gama barwna oraz wrażeniowe podejście do ukazywania krajobrazu.

Mieczysław Bieszczanin - kolekcje

Obrazy autorstwa Mieczysława Bieszczanina można znaleźć m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Przyjmujemy obrazy Mieczysława Bieszczanina na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Mieczysława Bieszczanina.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Mieczysława Bieszczanina, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Mieczysława Bieszczanina w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY MIECZYSŁAWA BIESZCZANINA