KALETA Tadeusz
Tadeusz Kaleta - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Tadeusza Kalety. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Kraków - widok na kościół Mariacki |
Technika: | akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 50 x 35 cm 58,5 x 43 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "T. Kaleta" |
Sprzedane: | 41. Aukcja Dzieł Sztuki (19 XI 2024) |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 4000 zł |
Tytuł: | Tryptyk krakowski |
Wymiary: | 17 x 34,5 cm (w świetle passe-partout) 35 x 52 cm (z oprawą) |
Sprzedane: | 40. Aukcja Dzieł Sztuki (15 X 2024) |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
Tytuł: | Kraków - widok na Bramę Floriańską |
Technika: | akwarela, gwasz, ołówek, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 33 x 47,5 cm (w świetle passe-partout) 61 x 74 cm (z oprawą) |
Sprzedane: | XXV Aukcja Dzieł Sztuki (16 V 2023) |
Cena wywoławcza: | 1600 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
Tytuł: | Widok na ul. Floriańską w Krakowie |
Technika: | akwarela, gwasz, ołówek, tektura |
Wymiary: | 34,5 x 25 cm 46,5 x 37,5 cm (z oprawą) |
Sprzedane: | XVIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IX 2022) |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena uzyskana: | 1800 zł |
Tytuł: | Wawel |
Wymiary: | 33 x 23,5 cm (w świetle passe-partout) 61 x 50 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "T. Kaleta"
Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
TADEUSZ KALETA
Tadeusz Kaleta był krakowskim malarzem, tworzył w pierwszej połowie XX wieku.
Twórczość Tadeusza Kalety
Artysta malował głównie w technice akwareli i gwaszu tworząc liczne widoki Krakowa oraz tamtejszych zabytków. Skupiał się zazwyczaj na obszarze krakowskiego rynku i Wawelu. Sceny przedstawione na obrazach były najczęściej ukazane w zimowej scenerii, która w połączeniu z techniką farb wodnych dawała artyście możliwość stworzenia niezwykle nastrojowych kompozycji, w których kluczową rolę odgrywają delikatne, światłocieniowe przejścia.
Przyjmujemy obrazy Tadeusza Kalety na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Tadeusza Kalety.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Tadeusza Kalety, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Tadeusza Kalety w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].