III Aukcja Dzieł Sztuki

26 maja (wtorek) 2020 - godz. 19.30

Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4

wyniki

5-26 V 2020 godz. 10-18

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Regulamin

regulamin

zlecenie aukcyjne

Katalog Aukcji

OLBIŃSKI Rafał

OLBIŃSKI Rafał
LOT 65
ID: 003065

OLBIŃSKI Rafał BIOGRAFIA

Tytuł:Va, pensiero (2019)
Technika:olej, akryl, płótno
Wymiary:76 x 105 cm
81,5 x 110,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygn. l.d.: „Olbiński”

Wielkoformatowe płótno Rafała Olbińskiego powtarza tytuł utworu chórowego z opery "Nabucco" Giuseppe Verdiego, nie stanowi jednak interpretacji tej poważnej pieśni o tęsknocie. Artysta inspirację zaczerpnął z samej muzyki, w tekście dzieła ograniczając się natomiast do pierwszego wersu. Surrealistyczny obraz ukazuje akt kobiecy umiejscowiony w nadmorskim pejzażu. Po rozwianych, powtarzających horyzontalną dynamikę morskich fal włosach rozmarzonej kobiety, niczym tytułowa myśl, przepływa statek, którego żagle stopniowo zamieniają się w lecące ku niebu białe ptaki. Kompozycja pracy jest doskonale wyważona, a realistyczny sposób malowania i żywa kolorystyka pozwalają wczuć się w nastrój zamyślenia i atmosferę nadmorskiego powiewu wiatru.
Cena wywoławcza:68000 zł
Cena uzyskana:96000 zł