Krakowski Dom AukcyjnyV Aukcja Dzieł Sztuki
KRZYŻAK Mieczysław
LOT 18 | ID: 005018 |
KRZYŻAK Mieczysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Napad wilków |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 70 cm 66 x 86 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "M. Krzyżak" OPIS PRACY: Mieczysław Krzyżak w swoich obrazach przedstawiał najczęściej sceny rodzajowe z życia polskiej wsi i wojska oraz epizody z polowań. Niemal obowiązkowym elementem jego prac zawsze były konie. Prezentowane płótno wpisuje się więc w główny nurt twórczości tego krakowskiego artysty. Przedstawia ono zimową scenę napadu wilczej watahy na jadących na ciągniętych przez konie saniach mężczyzn. W obrazie wyczuwalne są wpływy realistów polskich z przełomu XIX i XX wieku, a ukazanie pędzących koni od frontu nasuwa skojarzenia z twórczością Józefa Chełmońskiego. Zobacz inne prace tego artysty w naszej ofercie galeryjnej [LINK] |
Cena wywoławcza: | 5000 zł |
Cena uzyskana: | 8400 zł |