WRÓBLEWSKI Jerzy
Jerzego Wróblewskiego - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Jerzego Wróblewskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Pejzaże surrealistyczne w błękicie - zestaw dwóch prac (1987) |
Technika: | tempera, papier |
Wymiary: | szczegóły w uwagach poniżej |
Uwagi: | 1. "Pejzaż surrealistyczny z wirem" (1987) Technika: tempera, papier Wymiary: 30 x 24 cm | 64,5 x 50 cm (z passe-partout) Sygnowany i datowany p.d.: "JWróblewski 87" Opisany na odwrocie. 2. "Pejzaż surrealistyczny z chmurą" (1987) Technika: tempera, papier Wymiary: 27,5 x 21,3 cm | 60 x 49,6 cm (z passe-partout) Sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy A. Wróblewski 87" Opisany na odwrocie. |
Tytuł: | Burza abstrakcji - zestaw dwóch prac |
Technika: | akryl, tempera, papier/karton |
Uwagi: | 1. "Burza abstrakcji I" (1981) Technika: akryl, tempera, papier Wymiary: 29,7 x 24 cm | 64,5 x 49 cm (z passe-partout) Sygnowany i datowany p.d.: "JWróblewski | AM 81" Opisany na odwrocie. 2. "Burza abstrakcji II" (1989) Technika: akryl, tempera, karton Wymiary: 40 x 32,5 cm | 64,5 x 49 cm (z passe-partout) Sygnowany i datowany p.d.: "JWróblewski | AM 89" Opisany na odwrocie. |
Tytuł: | Upływ czasu (1987) |
Technika: | tempera, papier |
Wymiary: | 30 x 23,8 cm 64 x 49,8 cm (z passe-partout) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "JWróblewski 87" Opisany na odwrocie. |
Tytuł: | Idylla (1997) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 33,5 x 41,5 cm 49 x 57 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "J.W.97’" Opisany l.d.: "D.W.97’" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
Tytuł: | Pejzaż fantastyczny (1989) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 38 x 35 cm 47 x 44 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "1989 | JUR WRÓBLEWSKI" |
Sprzedane: | XXXV Aukcja Dzieł Sztuki (28 II 2024) |
Cena wywoławcza: | 1800 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
Tytuł: | Siostry (1982) |
Technika: | 27,6 x 40,8 cm 31,4 x 45,2 cm (wymiary z oprawą) |
Wymiary: | olej, płótno |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "J. Wróblewski | 1982" |
Sprzedane: | VI Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2020) |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 1900 zł |
Tytuł: | Krajobraz z domem (1990) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 36,5 x 39,5 cm 45,5 x 49 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany na odwrocie: "1990 | JERZY WRÓBLEWSKI"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
Tytuł: | Dziecięce marzenie (1994) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 38,8 x 41 cm 54,5 x 55,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "1994 | WRÓBLEWSKI | JUR"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
Tytuł: | Koncert (1983) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 35 x 46 cm 45 x 56,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | sygnowany p.d.: "WRÓBLEWSKI 1983"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
JERZY WRÓBLEWSKI
Jerzy Wróblewski urodził się w 1933, zmarł w 2000 roku. Studiował konserwację malarstwa na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w 1961 roku w pracowni Józefa Dutkiewicza. Jego twórczość wpisuje się w nurt sztuki metaforycznej i surrealistycznej.
Malarstwo Jerzego Wróblewskiego
Jerzy Wróblewski zajmował się malarstwem sztalugowym i monumentalnym, poza obrazami wykonywał polichromie w obiektach sakralnych. Na obrazach najczęściej ujmował fantastyczne, ożywione pejzaże wypełnione nierealnymi stworzeniami i sylwetkami ludzi. Pełne życia, dynamiczne prace Jerzego Wróblewskiego są bardzo szczegółowe, charakteryzują się dużym nagromadzeniem postaci i bajkowej roślinności. Surrealizm tych obrazów pogłębia jeszcze ich magiczna, nasycona kolorystyka, w której dominują odcienie żółci, zieleni, czerwieni i fioletu.
Malarz wykonywał również grafiki, najczęściej wykorzystywał technikę drzeworytu i linorytu.