WRÓBLEWSKI Jerzy

Jerzego Wróblewskiego - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Jerzego Wróblewskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

WRÓBLEWSKI Jerzy
WRÓBLEWSKI JerzyWRÓBLEWSKI JerzyWRÓBLEWSKI Jerzy
Tytuł:Pejzaż fantastyczny (1989)
Technika:olej, płótno
Wymiary:38 x 35 cm
47 x 44 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "1989 | JUR WRÓBLEWSKI"
Sprzedane:XXXV Aukcja Dzieł Sztuki (28 II 2024)
Cena wywoławcza:1800 zł
Cena uzyskana:2800 zł
WRÓBLEWSKI Jerzy
Tytuł:Krajobraz z domem (1990)
Technika:olej, płyta
Wymiary:36,5 x 39,5 cm
45,5 x 49 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany na odwrocie: "1990 | JERZY WRÓBLEWSKI"
WRÓBLEWSKI Jerzy
Tytuł:Siostry (1982)
Technika:27,6 x 40,8 cm
31,4 x 45,2 cm (wymiary z oprawą)
Wymiary:olej, płótno
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "J. Wróblewski | 1982"
Sprzedane:VI Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2020)
Cena wywoławcza:1500 zł
Cena uzyskana:1900 zł
WRÓBLEWSKI Jerzy
Tytuł:Dziecięce marzenie (1994)
Technika:olej, płyta
Wymiary:38,8 x 41 cm
54,5 x 55,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "1994 | WRÓBLEWSKI | JUR"

WRÓBLEWSKI Jerzy
Tytuł:Koncert (1983)
Technika:olej, płótno
Wymiary:35 x 46 cm
45 x 56,5 cm (z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "WRÓBLEWSKI 1983"

JERZY WRÓBLEWSKI

Jerzy Wróblewski urodził się w 1933, zmarł w 2000 roku. Studiował konserwację malarstwa na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w 1961 roku w pracowni Józefa Dutkiewicza. Jego twórczość wpisuje się w nurt sztuki metaforycznej i surrealistycznej.

Malarstwo Jerzego Wróblewskiego

Jerzy Wróblewski zajmował się malarstwem sztalugowym i monumentalnym, poza obrazami wykonywał polichromie w obiektach sakralnych. Na obrazach najczęściej ujmował fantastyczne, ożywione pejzaże wypełnione nierealnymi stworzeniami i sylwetkami ludzi. Pełne życia, dynamiczne prace Jerzego Wróblewskiego są bardzo szczegółowe, charakteryzują się dużym nagromadzeniem postaci i bajkowej roślinności. Surrealizm tych obrazów pogłębia jeszcze ich magiczna, nasycona kolorystyka, w której dominują odcienie żółci, zieleni, czerwieni i fioletu.
Malarz wykonywał również grafiki, najczęściej wykorzystywał technikę drzeworytu i linorytu.

NIEDOSTĘPNE OBRAZY JERZEGO WRÓBLEWSKIEGO