BŁOCKI Włodzimierz

BŁOCKI Włodzimierz BIOGRAFIA

Tytuł:

Pływający (1999)

Technika:akwatinta barwna, papier, edycja 15/50
Wymiary:15 x 11 cm (wymiary grafiki)
41,5 x 31,5 cm (wymiary z oprawą)
niedostepny

WŁODZIMIERZ BŁOCKI

Włodzimierz Błocki urodził się w 1885 roku we Lwowie, zmarł w 1920 roku w Zakopanem. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Floriana Cynka, Konstantego Laszczki oraz Leona Wyczółkowskiego. W 1911 roku wraz z przyjacielem, Teodorem Grottem, odbył podróż do Włoch, która zaowocowała wspólnym wydaniem teki akwafort z widokami z Florencji. Następnie Włodzimierz Błocki powrócił do rodzinnego Lwowa, gdzie szybko zyskał sławę i uznanie jako malarz. Tworzył wówczas przede wszystkim portrety i sceny rodzajowe utrzymane raczej w wąskiej, ciemnej kolorystyce.

W 1914 roku Włodzimierz Błocki wyjechał do Francji. Będąc w Paryżu zachwycił się impresjonizmem, co wyraźnie przełożyło się na jego twórczość i jest widocznie przede wszystkim w rozjaśnieniu palety barwnej i zwiększonej wrażliwości na światło, które odtąd zaczęło wypełniać krajobrazy i sceny parkowe malowane przez artystę.

Malarstwo Włodzimierza Błockiego

Włodzimierz Błocki zajmował się malarstwem sztalugowym i grafiką. Tworzył w technice olejnej, pastelowej oraz akwarelowej. Malował portrety, akty, weduty, sceny rodzajowe i martwe natury. Wydał również tekę grafik o tematyce erotycznej pt. "Złote storczyki".

Włodzimierz Błocki - wystawy i kolekcje

Pierwsza indywidualna wystawa Włodzimierza Błockiego miała miejsce w 1911 roku we Lwowie.

Dzieła Włodzimierza Błockiego znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie oraz w kolekcji Biblioteki Jagiellońskiej.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Włodzimierza Błockiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Włodzimierza Błockiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Włodzimierza Błockiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Włodzimierza Błockiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY WŁODZIMIERZA BŁOCKIEGO

x
«
»