Krakowski Dom Aukcyjny

V Aukcja Dzieł Sztuki

29 października (czwartek) 2020 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Wystawa przedaukcyjna: 5-29 X 2020 godz. 10-18

Regulamin | zlecenie aukcyjne

Katalog Aukcji

Zapraszamy do kontaktu

WASILEWSKI Czesław (Zygmuntowicz)

LOT 44
ID: 005044

WASILEWSKI Czesław (Zygmuntowicz) BIOGRAFIA

Tytuł:Cietrzewie
Technika:olej, płótno
Wymiary:31,5 x 43 cm
46,5 x 58,2 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: “I. Zygmuntowicz”

Czesław Wasilewski malował sceny z życia wojska i polowań, portretował również dzikie zwierzęta w ich naturalnych habitatach. Płótno “Cietrzewie” przedstawia parę samców w okresie ich toków. Malarz doskonale zaobserwował zachowanie kogutów i trafnie oddał nastrój i atmosferę wczesnego poranka - obraz pozwala poczuć świeżość powietrza i chłodną wilgoć mgły unoszącej się nad zobrazowaną przez artystę polaną.
Cena wywoławcza:8000 zł
Cena uzyskana:8000 zł