KOSSAK Jerzy (pracownia)
Pracownia Jerzego Kossaka - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna obrazów z pracowni Jerzego Kossaka. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Jerzego Kossaka na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Odpoczynek żołnierzy napoleońskich przy stogu (1942) |
Technika: | olej, płótno (luzem) |
Wymiary: | 36 x 59 cm 44,5 x 66,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak | 1942" Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z herbem rodu Kossaków. |
Sprzedane: | XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki (27 VIII 2024) |
Cena wywoławcza: | 6500 zł |
Cena uzyskana: | 9500 zł |
Tytuł: | Modlitwa Arabów na pustyni (1954) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 34,5 x 50 cm 39,5 x 54,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak | 1954" W środkowej części widoczny ślad po zagięciu podłoża. |
Cena wywoławcza: | 6000 zł |
Cena uzyskana: | 7500 zł |
Tytuł: | Spotkanie na zwiadzie (1947) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 34,7 x 49 cm 47 x 62 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy Kossak | 1947" Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z herbem rodu Kossaków oraz pieczątka artysty z potwierdzeniem autentyczności obrazu. |
Sprzedane: | XXXVI Aukcja Dzieł Sztuki (16 IV 2024) |
Cena wywoławcza: | 8000 zł |
Cena uzyskana: | 13000 zł |
Tytuł: | Spotkanie na patrolu (1924) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 49 x 65 cm 64 x 79 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Opisany p.d.: "J. Kossak | 1924" Lokalnie widoczne krakelury i pojedyncze, niewielkie ubytki warstwy malarskiej. Na blejtramie pieczęcie krakowskiej firmy Iskra & Karmański oraz krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz. |
Sprzedane: | XXXIII Aukcja Dzieł Sztuki (7 XII 2023) |
Cena wywoławcza: | 9000 zł |
Cena uzyskana: | 20000 zł |
Tytuł: | Na patrolu (1942) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 35 x 50 cm 48 x 64 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak | 1942" Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z herbem rodu Kossaków oraz pieczątka artysty z potwierdzeniem autentyczności obrazu. |
Sprzedane: | XXVII Aukcja Dzieł Sztuki (31 V 2023) |
Cena wywoławcza: | 6000 zł |
Cena uzyskana: | 10000 zł |
PRACOWNIA JERZEGO KOSSAKA
Jerzy Kossak urodził się w Krakowie w 1886 roku, zmarł tamże w roku 1955. Biografia Jerzego Kossaka szerzej została opisana na podstronie artysty [PRZECZYTAJ]
Sam Jerzy Kossak tworzył starannie dopracowane pod względem szczegółu, przemyślane kompozycyjnie i kolorystycznie obrazy na dobrym poziomie artystycznym. Pewną część dorobku artysty stanowią prace malowane z pewną dozą schematyzmu, nierzadko powtarzające te same ujęcia. Warto zaznaczyć, że ten odłam sztuki Jerzego Kossaka powstawał w celach typowo zarobkowych, przy współpracy "uczniów" artysty - malarzy współpracujących z nim w sławnej pracowni w krakowskiej Kossakówce. Malarstwo to cieszyło się tak ogromną popularnością, że Jerzy Kossak, chcąc sprostać zamówieniom, był zmuszony zatrudnić wspomnianą grupę asystentów pomagających mu w malowaniu, zawsze jednak sam nadawał obrazom końcowy rys, wyraz i charakter.
Wśród artystów kształcących się w pracowni Jerzego Kossaka i współpracujących z mistrzem w różnych okresach można wymienić m.in. Mieczysława Krzyżaka, Władysława Borowickiego.
Przyjmujemy obrazy na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki .
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Jerzego Kossaka, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Jerzego Kossaka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].
Zobacz galerię obrazów z pracowni Jerzego Kossaka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].