BOROWICKI Władysław

Władysław Borowicki - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna aukcyjna Władysława Borowickiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania obrazów na aukcję [kontakt]

BOROWICKI Władysław
BOROWICKI WładysławBOROWICKI WładysławBOROWICKI Władysław
Tytuł:Trójka
Technika:olej, płótno
Wymiary:55 x 80 cm
68,5 x 93,5 cm (z oprawą)
Sygnowany p.d.: "W. BOROWICKI"
Sprzedane:XVI Aukcja Dzieł Sztuki (14 VI 2022)
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:3200 zł
BOROWICKI Władysław
Tytuł:Trójka
Technika:olej, płótno naklejone na tekturę
Wymiary:17 x 27 cm (w świetle oprawy)
28,4 x 38,2 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany p.d.: "W. Borowicki"

WŁADYSŁAW BOROWICKI

Władysław Borowicki urodził się w 1909 roku w Tarnowie, zmarł w 1997 roku. Był artystą związanym ze środowiskiem krakowskim, fotografem i malarzem.
Jako wolny słuchacz uczęszczał na zajęcia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, bywał w pracowniach Eugeniusza Eibischa oraz Zygmunta Radnickiego. Poznawszy sztukę Wojciecha Kossaka trafił do jego pracowni w Kossakówce, gdzie uczył się pod okiem mistrza.
W 1951 roku Władysław Borowicki wstąpił do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Malarstwo Władysława Borowickiego

W twórczości Władysława Borowickiego silnie widoczne są wpływy sztuki Kossaków. Artysta malował realistyczne obrazy ukazujące sceny rodzajowe umiejscawiane w pejzażu (wesela krakowskie, polowania), epizody z życia wojska, obrazy historyczne, krajobrazy oraz, chociaż rzadko, martwe natury. Głównym tematem obrazów Władysława Borowickiego były konie.

Władysław Borowicki był również kopistą, malował kopie obrazów czołowych malarzy polskich związanych z nurtem realizmu, np. Józefa Brandta i Alfreda Wierusz-Kowalskiego.

Przyjmujemy obrazy Władysława Borowickiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Władysława Borowickiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Władysława Borowickiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Władysława Borowickiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY WŁADYSŁAWA BOROWICKIEGO